鶹ý

Útjára indult a kibővült Okos Doboz

2022.01.27.
Útjára indult a kibővült Okos Doboz
A kárpát-medencei magyar kulturális értékek feldolgozását elősegítő digitális tananyagfejlesztési projektben az ELTE Ѱ módszertani támogatást nyújtott.

Mint arról korábban hírt adtunk, a Nemzetpolitikai Államtitkárság és stratégiai partnerei, köztük az ELTE Ѱ célul tűzte ki, hogy külhoni régiókat bemutató feladatokkal bővíti ki Magyarország egyik legnagyobb digitális feladatbankját és módszertani támogató környezetét, az . A projekt keretében olyan kárpát-medencei magyar kulturális értékek feldolgozására vállalkoztak, amelyek korábban nem voltak digitálisan elérhetők a közoktatás szereplői számára.

A projekt 2021-ben lezárult, elkészültek az összes határon túli régiót felölelő, azok nemzeti kincseit, népdal- és mesekincsét, természeti képződményeit, gasztronómiáját, népviseleteit, hagyományait bemutató digitális tananyagok. Megjelent a határon túli digitális feladatok alkalmazását bemutató módszertani kézikönyv, és 2022 január 19-én elkezdődtek a határon túli pedagógusok számára szervezett módszertani webináriumok is.

A fejlesztésben a Ѱ Digitális Pedagógiai Tanszéke vett részt, Lénárd András tanszékvezető, stratégiai ügyekért felelős dékánhelyettes vezetésével. A szakemberek feladata a 6–10 éves tanulók életkori jellemzőinek megfelelő digitális tananyagok fejlesztésének módszertani támogatása, lektorálása, valamint a tananyagbank használatát elősegítő módszertani kézikönyv elkészítése volt. A továbbiakban részt vesznek a webináriumok lebonyolításában is. 

Az Okos Doboz 2016 óta elérhető, tankönyvfüggetlen digitális taneszköz, mely grafikus feladatsorokkal, gondolkodási képességet fejlesztő játékokkal és rövid oktató videókkal segíti a diákokat az iskolai tantárgyakhoz kapcsolódó ismeretek elsajátításában, gyakorlásában.

ǰá: