TÁVOK 2020 a Civil Szemlében

A távolléti oktatás első heteiben az ELTE Tanító- és Óvóképző Karon a Neveléstudományi Tanszék vezetésével megalakult a TÁVOK 2020 Kutatócsoport a COVID-19 járvány felsőoktatás-módszertani összefüggéseinek vizsgálatára. A ڱéé célja az volt, hogy az eredmények gyors feldolgozása és kari megosztása révén még ebben a félévben is segítsék a távolléti oktatás eredményes folytatását a hatékony kommunikációs, tanítási és értékelési módszerek finomhangolásával. A téma fontosságát és a hallgatók érdeklődését mutatja, hogy a kérdőíves ڱéében 609 fő vett részt, ez az ELTE TÓK hallgatói létszámának 36 százaléka.
A távolléti oktatás előnyeként a diákok a rugalmas időbeosztást, az otthonról tanulás kényelmét és az önfejlődési lehetőséget említették. A kutatás szerint a legjelentősebb nehézségek három területen tapasztalhatók, ezek a személyes kapcsolatok és kommunikáció (hallgatótársak és az oktatók hiánya), az önszabályozott tanulás (felületek menedzselése, a határidők tartása, önmaguk motiválása) és a technikai problémák.
A ڱéé arra is rámutatott, hogy az eredményes távolléti oktatásban a hatékony kommunikáció, a tanulástámogatás, az egyértelmű, átlátható követelmények és az oktatói rugalmasság játszanak kulcsszerepet. A képzés minősége továbbra is az emberi tényezőn, egymás tiszteletén, segítőkész támogatásán, elfogadó megértésén múlik, a technikai feltételek szükségesek, de nem elégségesek hozzá.
A kutatócsoport tagjai: Serfőző Mónika&Բ;(ܳٲáő),&Բ;Aggné Pirka Veronika, Bajzáth Angéla, Böddi Zsófia, F. Lassú Zsuzsa, Golyán Szilvia, Kolosai Nedda, Rádi Orsolya, Sándor Mónika, Svraka Bernadett.
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Karon a Neveléstudományi Tanszék munkatársainak kutatása a Civil Szemle ٲá, Digitalizáció, Civil társadalom című különszámában is .
ǰá: