Óvodapedagógus és Tanító Klub indul az ELTE-n

A Pedagógus Power, a Felelős Szülők Iskolája (FSZI) Tanár Klubja 2021 ősze óta működik, a szakmai közösséghez országszerte több mint ezer tanár csatlakozott. A klub sikere nyomán 2022 őszén az FSZI az ELTE Tanító- és Óvóképző Karával közösen a kisgyermekekkel foglalkozó nevelők-oktatók számára is műhelyt szervez. Az ingyenes programok célja, hogy az egyetemi hallgatókat és a már pályán lévő óvodapedagógusokat és tanítókat innovatív módszerekkel ismertessék meg, fejlesszék szakmai tudásukat és kompetenciáikat, valamint erősítsék a szülők és a pedagógusok közötti együttműködést.
A klub keretében a 2022/2023-as tanév során hat ingyenes szakmai műhelyre várják az érdeklődőket a TÓK Könyvtárában. Az alkalmakon többek között az érzelmi-szociális neveléssel, az inkluzív szemlélet gyakorlati megvalósításával és a digitális eszközök szerepével foglalkoznak. Szó lesz a pedagógus szerepköröket érintő változásokról, a gyermeki félelmekről és a transzgenerációs hatásokról is. Az előadásokból a hallgatók aktív bevonásával szakmai-módszertani összefoglalók készülnek.
A programsorozat tervezett előadói és témái:
- Sólyom Brigitta (pszichopedagógus, homloklebeny-terapeuta, Csodakapu Közhasznú Alapítvány): Átmenet az óvoda és iskola között
- Fegyverneki Gergő (digitális tartalomfejlesztő, magyartanár): Játék offline és online
- Balatoni József (öéԱٲá): Tanári pálya, pedagóguslét, a kiégés megelőzése
- Steigervald Krisztián (generációkutató, író): Generációs különbségek, megváltozott családmodell
- Tóthné Almássy Mónika (kórházpedagógus, Kórházsuli): Testi-lelki egészség
- Kerekes Valéria (mesteroktató, ELTE TÓK): „Virtuális hősök” – a mesék érzelmi háttere, formáló ereje
Az óvodapedagógusokat Kerekes Valéria játék- és mesekutató, az ELTE mesteroktatója, a tanítókat Serfőző Mónika pszichológus, az ELTE Neveléstudományi Tanszék vezetője támogatja. A szakmai koordinátorok az előadások és a szakmai anyagok tartalmi kialakításában, az egyetemi képzési programok kialakításában, valamint a gyakorlati munkában vállalnak szerepet.
A tizenegy éve működő társadalmi vállalkozás, a gyermeknevelési és pszichológiai kérdéseken túl nagy hangsúlyt fektet az oktatásra és a pedagógusok közötti együttműködés elősegítésére.A Tanár Klub alapítója Tibenszky Moni Lisa újságíró, a Felelős Szülők Iskolájaalapítóügyvezetője, szakmai vezetője Fülöp Bea magyartanár, újságíró.
A közösséghez az lehet csatlakozni.