鶹ý

Már az OTDK-ra kézülnek Szombathelyen

2020.02.21.
Már az OTDK-ra kézülnek Szombathelyen
Az ELTE SEK tanár szakos hallgatói orientációs rendezvényen kaptak hasznos tanácsokat a tudományos seregszemlére való felkézüléhez.

Jövőre harmincötödik alkalommal rendezik meg az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát. Az induláson gondolkodó hallgatók már most megkezdték a felkézülét, a tavaszi é őszi félév ugyanis a kvalifikáció időszaka, amikor az intézményi diákköri konferenciákon (TDK) kell bizonyítani, hogy saját kutatáson alapuló dolgozatok alkalmasak rá, hogy megmérettessenek az OTDK-n.  Ehhez nyújtott segítséget a tanár szakosoknak TDK orientációs rendezvényével az ELTE szombathelyi Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központja (BDPK).

Agócs Nándor, a BDPK Történelem Tanszék tanársegédje a TDK-ról szóló legfontosabb tudnivalók ismertetée után négy, korábban már OTDK-zott hallgatóval, Hajas Ádámmal, Pipics Jánossal, Siska Flórával é Kardos Laurával beszélgetett a konferencián szerzett tapasztalataikról. A beszélgetét követően Koós Ildikó, a Pedagógiai é Pszichológiai Intézet főiskolai docense a TDK-, illetve az OTDK-prezentációk elkézítééhez adott hasznos tanácsokat, külön kitérve arra, hogy akkor sincs veszve semmi, ha a tavaszi intézményi konferenciára nem kézülnek el teljesen a dolgozatok. Ha ugyanis jó az alapanyag, akkor a TDK-s zsűri é a konzulens egyetértéével januárig van még lehetőség a munka kiegézítéére, befejezéére.

Az OTDK-n elért helyezéek rangot adnak a hallgatók tudományos munkájának, mégis konferenciáról van szó, ahol a legkiválóbb egyetemisták é főiskolások gyűlnek össze egy több napos szakmai diskurzusra. A tét ennek ellenére nem kicsi, hiszen ha valaki 1–3. helyezét ér el az OTDK-n, az az ELTE Tanulmányi é Vizsgaszabályzata szerint automatikusan jeles szakdolgozati osztályzatot jelent számára. Az OTDK-nak csak pozitívumai vannak – zárta hozzászólását Koós Ildikó.

ǰá:


ǰá:&Բ;

Ilyen volt a XXXIV. OTDK