Kőolajkutató hallgatók gálaelőadása

2017. május 9-én az ELTE TTK Szabó József termében megrendezett ünnepségen a hallgatók pályamunkájukat is bemutatták. Az ELTE TTK csapatát Albirt József, Bottyán Réka é Nyíri Dániel végzős geológus, valamint Csurgai Ferenc Իá é Híves Kristóf geofizikus hallgatók alkották. Az előadást követően a versenyzőket Henrik Jakobsen, a MOL alelnöke, valamint az ELTE é a Termézettudományi Kar vezetői, többek között Horváth Erzsébet éáԳٳٱ, Szalay Péter tudományos ügyekért felelős rektorhelyettes, valamint Pálfy József, az Általános é Alkalmazott Földtani Tanszék vezetője köszöntötte.
A verseny során a hallgatók kutatási feladatként a Barents-tenger egy Norvégiától ézakra eső területét kapták: a munka során megismerték a terület geológiai felépítéét, fejlődétörténetét é a szénhidrogénrendszer elemeit. A korábbi ipari kutatások adatainak kiértékelée alapján medencemodellt kézítettek, feltérképezték a potenciális szénhidrogénmezőket, é javaslatot tettek arra is, hogyan lehetne továbbkutatni, kiszámolva a sikeresség valószínűségét é a várható kőolajvagyont.
Az ELTE-csapat felkézüléét ipari tanácsadóként , a MOL vezető geológusa é Temes Mihály (Vermilion Energy) támogatta, egyetemi tanácsadókként pedig , az MTA levelező tagja, az ELTE kutatóprofesszora é a csapatot Prágába is elkísérő Tőké Lilla tudományos segédmunkatárs, tavalyi csapattag segítette. A felkézülében az több jelenlegi é volt oktatója, az IBA-t megjárt korábbi hallgatókból lett olajipari szakemberek is segítettek. A csapat rézvételét anyagilag a . é más hazánkban működő szénhidrogén-kutató vállalatok, a , a Hungarian Horizon Energy, az é a áDzٳá.