Két ELTE-s oktatót is kitüntettek a Magyar Nyelv Napján

2011 óta rendezi meg minden évben november 13-án az Anyanyelvápolók Szövetsége a Magyar Nyelv Napi ünnepi gálát a Pesti Vigadóban. 1844-ben ezen a napon fogadta el a reformországgyűlés azt a törvényt, amely a magyar nyelvet hivatalos államnyelvvé tette. Hagyományosan a gálán adják át a Szövetség rangos díjait és kihirdetik pályázataik eredményeit is.
Az idei rendezvényen Lengyel Klára, a Mai Magyar Nyelvi Tanszék egyetemi docense több évtizedes szakmai munkássága elismeréseként az Anyanyelvápolók Szövetségének Lőrincze Lajos-díját vehette át.
A Lőrincze Lajos-díjat az Anyanyelvápolók Szövetsége alapította a magyar nyelv művelése érdekében határainkon belül vagy kívül kifejtett kiemelkedő tevékenység elismerésére és jutalmazására. Az alkalmanként életre hívott előkészítő bizottság javaslatai alapján a Szép Magyar Nyelvért Alapítvány kuratóriuma 1993 óta évente egyszer ítéli oda. A díjat Grétsy László professzor, az Anyanyelvápolók Szövetségének tiszteletbeli elnöke adta át, elmondva, hogy a díj kitüntetettje az egyik utolsó azok közül, akik ismerték, tisztelték Lőrincze Lajost.
Bóna Juditot, az Alkalmazott Nyelvészeti és Fonetikai Tanszék egyetemi docensét az ünnepségen Գ-íᲹ ismerték el.
A Kazinczy-díj a legrégebbi és legrangosabb elismerés az anyanyelvápoló mozgalomban, amelyet a Kazinczy-díj Alapítvány adományoz azoknak, akik különösen sokat tesznek a magyar nyelv ápolásának ügyéért. A díjakat Szakonyi Károly Kossuth-díjas író, a Kazinczy-díj Alapítvány elnöke és Kerekes Barnabás elnökhelyettes adták át.
ǰá: