鶹ý

Kapcsolódások é megosztottságok régiókon é kontinenseken át

2024.03.12.
Kapcsolódások é megosztottságok régiókon é kontinenseken át
Az ELTE Társadalomtudományi Kar lett az Európai Egyetemi Intézet partnere a GLOBINTERSECT nemzetközi projektben, amely a faji, etnikai, nemi, osztálybeli, életkori, fogyatékossági, lakóhely-változtatási é egyéb különbségeket vizsgálja transznacionális történelmi perspektívából.

A (Global perspectives on intersectional histories) a 19. század elejétől vizsgálja a régiókon é kontinenseken átívelő kapcsolódásokat é megosztottságokat, nyomon követi, hogy a sokféleség konfigurációi é az interszekcionalitás módozatai hogyan változnak a globális kapcsolatokkal é azok megszakításával.

A hivatalosan február közepén elstartolt projektet az EUI History Departement rézéről Benno Gamerl, az ELTE Összehasonlító öéԱi Szociológia Tanszék rézéről Keller Márkus é Kiss Zsuzsanna habilitált egyetemi docensek vezetik, a munkában rézt vesz Bódy Zsombor tanszékvezető egyetemi tanár é Magos Gergely adjunktus is.

Az  programjának – amelyben az Európai Unió é az EUI szerződő államai vesznek rézt – célja, hogy az európai felsőoktatási é kutatási térségben erősítse a nemzetközi együttműködéeket, a versenyképességet é a kutatás minőségét. Jelen projekt egy kéőbbi, nagyobb szabású kutatás megalapozására is szolgál, a réztvevők júniusban Budapesten, októberben pedig Firenzében találkoznak.

ǰá: