Globális kompetenciák a tanárképzésben

A tematikus tréningnap vezette be, melynek során a résztvevők áttekintették a kollaboratív tanulás és a játékosítás elméleti keretrendszerét, majd kiscsoportokban megismerkedtek az Európai Unió finanszírozásában megvalósuló PLEIADE projekt új eredményével, egy hibrid társasjátékkal, amely a pedagógusképzésben segíti a kollaboratív tanulási környezet tervezésének elsajátítását.
A párhuzamos szekciókban összesen 77 résztvevői konferenciaelőadásra és műhelygyakorlatra került sor, valamint folyamatosan látogatható volt a konferencia poszterkiállítása is. Az előadások a globális kompetencia témájába illeszkedő különféle empirikus ܳٲáokat tárgyalták, így az inkluzív és a kollaboratív szemlélet megjelenését országok, tantárgyak vagy pedagógusképzési projektek viszonylatában, valamint a multikulturalizmus, a problémaalapú tanulás, az állampolgári és a szexuális nevelés korszerű kérdéseit.
A TÓK képviselői közös prezentációkkal mutatkoztak be. Az Enhancing scholarship holder international students’ intercultural competencies with collaborative learning prezentáció a külföldi egyetemi hallgatók társas izolációjának aktív tanulással történő feloldására mutatott gyakorlati példát. A UKids szociális vállalkozóképesség-fejlesztési projektbe bevont ELTE-s pedagógushallgatók nézeteinek változásáról, valamint a transzverzális készségek tantervbe illeszthetőségéről a Train yourself and your pupils című előadásban számoltak be. A Szorongás helyett énhatékonyság elnevezésű NKP-finanszírozású ܳٲá disszeminációs fázisának egyik termékét MOOC-assisted sex education in tertiary education setting címen ismertették.
A doktoranduszok szakmai útját az ELTE ձٲéDzԻdzái Tanácsa támogatta.
ǰá: