Évzáró napot tartott az ELTE Tanítsunk Magyarországért Program

Az ELTE hallgatói nemcsak a tanulmányaikban é tudományos munkájukban kiemelkedők, hanem a társadalmi felelősségvállalásban is. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2020 januárjában kapcsolódott be a Tanítsunk Magyarországért Programba. Az immár 21 hazai egyetem rézvételével működő támogató program hátrányos helyzetű települéeken segít felső tagozatos tanulóknak abban, hogy sikeresen fejezzék be az általános iskolát é utána továbbtanuljanak. A mentorhallgatók féléves felkézítő kurzus után hetente járnak a 6–8. osztályos, Pest é Nógrád vármegyei hátrányos helyzetű települéeken élő gyerekekhez, é hétről hétre segítenek nekik abban, hogy helytálljanak a tanulásban, pályát válasszanak é jobban megismerjék tágabb környezetüket.
A mentorok között sokan vannak olyanok, akik már több féléve végzik ezt az önként vállalt, példamutató tevékenységet. Az ELTE-n a programot koordináló Tanárképző Központ hagyományosan Elismerő Oklevéllel jutalmazza azokat a hallgatókat, akik már négy féléve vesznek rézt a mentorálásban. Az idei évzáró ünnepségen már nyolc féléve mentoráló hallgatók is elismerében rézesülhettek.
Az okleveleket György László, a Tanítsunk Magyarországért program koordinációjának ellátásáért felelős kormánybiztos, Csapodi Csaba, a Tanárképző Központ főigazgatója, az ELTE-n zajló program szakmai vezetője, valamint Kiss Edina programvezető adták át. Az ELTE Alumni felajánlásával Alumni kitűzőt vehettek át azok az idén végző hallgatók, akik ezzel párhuzamosan befejezik mentoráló tevékenységüket.
„A legfontosabb cél, hogy egézséges é boldog fiatalokat neveljünk” – hangsúlyozta Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ vezetője. Sziklai Péter, az ELTE tudományos rektorhelyettese elmondta: „Büszkék vagyunk arra, hogy hallgatóink idejüket é energiájukat nem kímélve, a hátrányos helyzetű régiókban segítik a kisiskolásokat. Áldozatos munkájuknak köszönhetően a gyerekek esélyt kapnak, hogy életük megváltozhasson é kitörhessenek nehéz helyzetükből”.
A szombati élménynapon a programban mentorált Pest é Nógrád vármegyei diákok számára az ELTE Lágymányosi Campusán többek között kézműves, társasjáték, illetve drámapedagógiai programokat szerveztek, de pódiumbeszélgetére is sor került Báder József, Dr. Elnour Szilveszter é Szénási Szilvia közreműködéével. A réztvevők néptáncbemutatón é focimeccsnézéen is rézt vehettek, valamint jótékonysági koncertet adott számukra az Örökség zenekar. Meleg ebédet é egy-egy hideg csomagot az ELTE Kancellária támogatásával kaptak a gyerekek, továbbá a termek ingyenes használatának lehetőségét is biztosították.
A Tanítsunk Magyarországért Program félévről félévre várja az új hallgatókat az ELTE minden karáról. A TM1 kódú felkézítő kurzust a Neptunban lehet felvenni, amelyet tömbösítve pénteken vagy szombaton tartanak kiváló oktatók az ELTE több karáról. Minden Budapesten tanuló nappali vagy levelező tagozatos hallgatót várnak a programban, aki szeretne segíteni é önmaga is fejlődni. Információk a programról é a felkézítő kurzusról &Բ;ٲáó.
Elismerő Oklevéllel kitüntetett mentorhallgatók:
- Csizmadia Csilla (PPK)
- Csótai Zsófia (TTK)
- Dosztály Rózsa (BTK)
- Eőry Lilla Emese (TÓK)
- Galanics Kitti Csenge (TTK)
- Garamszegi Laura (ÁJK)
- Imre Réka (BTK)
- Kovács Nóra (BGGYK)
- Ladányi Lilla (BTK)
- Nagygyörgy Sára (BGGYK)
- Papp Júlia Eszter (BTK)
- Pettkó-Szandtner Borbála (BTK)
- Schneider Flóra Julia (TÓK)
- Soós Nóra (BGGYK)
- Soós Benedek Vince (TTK) – 8 féléve mentorál
- Szeles Bence (TTK)
- Tóth-Antal Rebeka (BTK) – 8 féléve mentorál
Tanítsunk Magyarországért – évzáró 2024
Tanítsunk Magyarországért – évzáró 2024
0
/
0









0
/
0