Élmezőnyben az ELTE ÁJK hallgatói

Áprilisban két nemzetközi jogi versenyen is előkelő helyezét értek el az ELTE hallgatói. Az angol-francia kétnyelvű Moot Court Competition on the European Social Charter versenyen két francia csapat mellett az ELTE hallgatói (Illé Maja, Kardos Bence é Varga Kira, felkézítőik: Hoffman István é Hungler Sára) a legjobb három alperes között végeztek. Nem sokkal ezután a oxfordi döntőjében az ELTE (Darcsi Barbara, Kovács Ábel Bulcsú, Nagy Vanda, Németh Viktor, felkézítő oktató: Gosztonyi Gergely) a világ legjobb nyolc csapata között végzett, ráadásul az összesített versenyben a csapat írásbeli beadványait is a legjobbnak ítélték.
Június elején a Haraszti Dorottya, Hetesi Balázs, Dömötör Virág é Horváth Dávid alkotta ÁJK-s csapat a 8. helyet szerezte meg a Hágában rendezett , ahol több neves egyetem csapatával mérkőztek meg. A csapat felkézítői Kajtár Gábor egyetemi tanár é Bazánth Barbara doktorandusz (ELTE), valamint Farkas Luca Ágnes voltak. A verseny során egy komplex jogesetet kellett elemezniük é bemutatniuk, melyben két fiktív állam, Dihav é Misan közötti vita fő kérdée a Hemret sziget feletti szuverenitás é egy katonai incidens incidens körül forgott.
Az ELTE joghallgatói a hazai vetélkedőkön is remekeltek. A , Horváth Georgina é Üveges Eszter Anna felkézítée mellett Bárdos Adrienn Bernadett ügyéz kategóriában első helyezét, Nagy Bálint Kristóf védő kategóriában második helyezét ért el, míg Szikszai Lili különdíjat kapott, így Bárdos Adrienn Bernadett é Nagy Bálint Kristóf képviselhették az ELTE ÁJK-t az Országos Büntetőjogi Perbeszédversenyen a Károli Gáspár Református Egyetemen. A május 24-én megrendezett Bárdos Adrienn Bernadett ügyéz kategóriában, Nagy Bálint Kristóf pedig védő kategóriában ért el III. helyezét.
Az ELTE ÁJK Nemzetközi Magánjogi é Európai Gazdasági Jogi Tanszék idén is megrendezte az , amelyen első helyezét ért el Szente Nóra Titanilla é Szirányi Péter, második lett Krizsán Gréta é Prill Koppány, Derzsi Sándor é Nagy Bálint Kristóf kettőse pedig a harmadik helyig jutott, míg a legjobb szónoknak járó díjjal Szikszai Lili térhetett haza.
A PPKE JÁK által életre hívott a dogmatikai levezeté díját az ELTE ÁJK-s Mehmed Altay Abdurahimov, Pengő Péter é Török Ádám Tamás csapata nyerte el (felkézítéükben Sándor István, Siklósi Iván, Nemes Szilvia é Fecz Dóra segítettek), míg a Debrecenben megrendezett egy fiktív jogeset tagállami bírósági szintű megoldásával Póka Lili, Csiffáry Ábel é Osztovits Pál első helyezét ért el.
A 21. századi büntetőjogász-generáció egyik legeredetibb, kiemelkedő képviselőjéről elnevezett jogtudományi kutatásokat díjaztak, melyen az első (Szakmáry Péter) é a harmadik (Breznyán Gergő) helyezét is ELTE-s hallgató nyerte el. Ugyancsak májusban tartották a a Károli Gáspár Református Egyetemen, amelyen Germus András felperes kategóriában az első helyet szerezte meg, míg az ÁJK csapta Regős Luca Viktória é Begala Dániel rézvételével a harmadik helyen végzett.
Június 12-én az Országházban rendezték meg a Magyarország é a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban című pályázat díjkiosztó ünnepségét, amelyen két karról az ELTE három hallgatója nyert díjat. A GTK-s Nagy Márton a második, az ÁJK-s Hatvani Szabolcs Lukács a harmadik helyet szerezte meg, Belcsák Péter Ferenc különdíjat kapott.
Szintén június közepén a versenyen a 49 csapat közül az első nyolc között végzett a Daróczi Tamara, Fábián József, Martinez Bernadett é Póka Lili Erika alkotta ELTE-s csapat. A verseny összetett jogesete kihívást jelentett, különösen az erőfölényes vállalkozások szerződées feltételei é árazási gyakorlatai terén. A csapatot Teleki Lóránt é Papp Mónika kézítette fel, fő támogatójuk a Dentons Réczicza Ügyvédi Iroda volt.
Az ELTE ÁJK hallgatói az Európa Tanács é a Strasbourgi Egyetem jogi kara által szervezett. igazságügyi versenyen is kiemelkedő eredményt értek el: Püsök Kata, Póka Lili, Osztovits Pál, Csiffáry Ábel é Wisznovszky Tamás, külön dícséretben rézesültek. A francia é angol nyelven zajló versenyen az ELTE csapata a holland leideni é a belga liège-i jogi karok diákjaival mérte össze tudását. A réztvevőknek egy korábbi igazságügyi projektet kellett elemezniük é javaslatokat tenniük, melyet írásban é szóban is prezentáltak a szakmai zsűri előtt.