鶹ý

Élményinformatika mindenkinek!

2021.06.04.
Élményinformatika mindenkinek!
Nyilvános kurzust indít az ELTE Informatikai Kara egyetemi é egyetemen kívüli érdeklődőknek a digitális technológia alaposabb megismeréére. Az ingyenes programból különösen sokat profitálhatnak a tanárok. 

A kreatív kihíváson a réztvevők közelebb kerülnek az informatika világához a 21. századi kézségeket fejlesztve, megismerkednek a videószerkesztésel, a 2D animációval, a 3D modellezésel, az AR, QR, VR élménnyel, a robotikával, a mobilalkalmazásokkal é más eszközökkel, betekintét nyernek a digitális technológiák tanulást segítő módszereibe.

A program elvégzée után

a réztvevők magabiztosabban fognak mozogni a digitális technológia világában

a különböző innovatív eszközök, alkalmazások, appok segítségével, képesek lesznek élményszerű informatikai megoldásokat tervezni, létrehozni. A tanárok élvezetesebbé tehetik a foglalkozásaikat élményalapú tanulási folyamatokkal.

Az ingyenes tanfolyam a közoktatás réztvevőinek, középiskolás dákoknak é tanáraiknak, felsőoktatási munkatársaknak különösen hasznos lehet, de nyitott minden érdeklődő számára. 

A kurzus aszinkron, vagyis saját időbeosztásban é ütemben végezhető el. Pluszként péntek délelőttönként interaktív webináriumokat é aktivitásokat tartanak az ELTE Informatikai Kar T@T Kuckójából, é online konzultációra is lehetőség nyílik a modulok Fórum rézében.

A kötelező bemutatkozó é általános élményinformatikai modul elvégzée után különféle modulok közül lehet választani. Egy-egy modul elvégzée kb. 4–6 órát igényel (a tananyag áttekintée kb. egy óra, a gyakorlati munka elvégzééhez hosszabb időre van szükség). A kurzus bármikor befejezhető a zárómodul elvégzéével é visszajelzé adásával, ami után a réztvevő oklevelet kap.

A program felelőse Turcsányi-Szabó Márta oktatási innovációért felelős dékánhelyettes, facilitátorai Agócs Noémi Bernadett é Gregorics Dóra Viola oktatók, valamint Vincze Dorottya é Tóth Márton Antal 󲹱ó.

Jelentkezé: 2021. június 10-ig, de a kurzushoz bármikor lehet csatlakozni alapszintű számítógépes tudással é mobilhasználattal.