鶹ý

Byzanz und das Abendland XIII.

Byzanz und das Abendland XIII.
11/18 - 11/21

2024. november 18. - 2024. november 21.

ELTE Eötvös József Collegium (1118 Budapest, Ménesi út 11-13.)

11/18 - 11/21

2024. november 18. - 2024. november 21.

ELTE Eötvös József Collegium (1118 Budapest, Ménesi út 11-13.)


Az ELTE Byzantium Központ nemzetközi konferenciája a Magyar Tudomány Ünnepén.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Kiválósági Alapjának támogatásával immár tizedik alkalommal rendezi meg az , illetve az EC Bollók János Klasszika-filológia műhely, az EC Aurélien Sauvageot Francia műhely, az EC Olasz műhely, az EC Germanisztikai műhely, az ELTE BTK Ókortudományi Intézet, a Görög Tanszék, az Újgörög Tanszékcsoport és a a Byzanz und das Abendland / Byzance et l’Occident nagy nemzetközi konferenciát. A konferencián 39 külföldi és 36 magyar kutató – köztük több ifjú tehetség – ad elő. Hazánkat is beleszámítva összesen tíz európai ország polgárai lesznek jelen.  

Alábbiakban a négynapos konferencia (olykor párhuzamosan zajló) nagyobb egységeiről, illetve kiemelkedő részeseményeiről talál 󲹰Բdzó. A szervezők változatlan célja, hogy a nemzetközi színvonalú rendezvény keretében a pályakezdő, akár még egyetemi tanulmányaikat folytató kiváló tehetségű kutatóknak is lehetőséget teremtsenek az előadásra. Mindemellett hagyományosan az ἐργαστήρια (ergasteria / műhelyek–műhelymunka) keretében neves külföldi (vagy külföldön dolgozó magyar) kutatók tartanak hallgatóinknak szemináriumokat a hét folyamán.

A rendezvény elismertségét bizonyítja, hogy Franciaország és Görögország nagykövetei rezidenciájukon adnak fogadást a résztvevők tiszteletére, a Budapesti Olasz Kulturális Intézet pedig a székhelyén látja vendégül az előadókat. Az ELTE Egyetemi Kiválósági Alap mellett a támogatók között van a Nemzeti Kulturális Alap, az Österreichisches Kulturforum Budapest, a Budapesti Francia Intézet, a Budapesti Olasz Intézet, az ELTE BTK Hallgatói Önkormányzat, a Debreceni Egyetem HUN-REN Memoria Hungariae Kutatócsoport (a Havas-könyvtár átadása), a Budapesti Görög Intézet és az Országgyűlés görög szószólója.   

Az elhangzott előadások anyagából minden esetben tematikus konferencia-kötetet készítenek, amelyeket a soron következő konferencián, ünnepélyes körülmények között mutatnak be. A teljes programfüzetek, valamint a vonatkozó tudományos és tudománynépszerűsítő tudósítások éő.&Բ;

Program
ʱá