Az EIT Digital teljes jogú tagja lett Budapest

Az EIT Digital – innovációs é vállalkozásösztönző oktatási tevékenysége révén – az európai digitális átalakulás egyik vezető szereplője.
A szervezet forradalmian új digitális innovációk piacra segítéével, valamint tehetséges vállalkozók támogatásával járul hozzá az európai gazdaság növekedéhez é az életminőség javításához.
Az ELTE vezette budapesti csomópont 2012-ben konzorciumként alakult azzal a céllal, hogy felgyorsítsa a magyarországi é a közép-kelet-európai innovatív infokommunikációs ökoszisztéma fejlesztéét. Budapest jelentős szerepet játszik az EIT Digital ARISE Europe nemzetközi kapcsolatépítéi programban is, amely azokban az uniós országokban segíti a gazdasági fejlődét, amelyekben az EIT Digital nincs jelen önálló központtal. A konzorcium alapító tagjai az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Budapesti Műszaki é Gazdaságtudományi Egyetem (BME), valamint az Ericsson Magyarország é a Magyar Telekom. A társuláshoz most négy új partner, az OTP, az MTA SZTAKI, az Evopro é az E-Group csatlakozott.
A rendezvényt Willem Jonker, az EIT Digital ügyvezetője, Kisfaludi András, az ELTE általános ügyekért felelős rektorhelyettese, valamint Horváth Zoltán, az ELTE IK dékánja, az EIT Digital Budapest igazgatója nyitotta meg. A konferencián felszólalt még többek között Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere, Pálinkás József, a Nemzeti ܳٲái, Fejlesztéi é ԲԴDZáós Hivatal elnöke, Lepsényi István, gazdaságfejlesztéért é -szabályozásért felelős államtitkár, Martin Kern, az EIT megbízott igazgatója, Lőrincz András é Félegyházi Márk, az ELTE é a BME vezető kutatói, valamint az EIT Digital képzéi programjában réztvevő hallgatók é doktoranduszok.
Horváth Zoltán szerint „a teljes jogú tagság elnyeréének hátterében a budapesti központ intézményei által megvalósított hozzáadott érték elismerée áll, mint például az ELTE – a magyar hagyományoknak megfelelően erős matematikai alapokra épülő – informatikai képzéének magas színvonala, é a közös mesterképzében é a doktori programban betöltött szerepe”. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere elmondta: „Magyarország kiemelt helyre került Európa egyik legjelentősebb tudásközpontjában. Egyike vagyunk az európai digitális elit országainak”. Willem Jonker, az EIT Digital ügyvezetője előadásában kiemelte, hogy nagy izgalommal nyitják meg a teljes jogú csomópontot Magyarországon annak érdekében, hogy a budapesti központ magasabb szinten folytathassa innovációs é vállalkozásfejlesztő tevékenységeit az országban é Európában egyaránt. Kifejezetten büszkék arra, mondta, hogy az EIT Digital az EIT első é pillanatnyilag egyetlen tudásközössége, amely teljes jogú partnerrel van jelen Magyarországon.
A rendezvényen az EIT Digital Budapest konzorciumához újonnan csatlakozó partnerek is bemutatkoztak. „Az OTP Bank, a hitelintézetek között elsőként örömmel csatlakozott az EIT Digital páneurópai hálózatához, amely több mint 130 vezető európai kis-, közép- é nagyvállalat, kutatóintézet, egyetem, valamint startup társulásából jött létre” – mondta Wolf László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese. Hozzátette: „Bankunk már a tavalyi évben elkezdte a közös munkát az EIT Digital, az ELTE, a Deutsche Telekom é a Berlini Műszaki Egyetem szakembereivel egy új pénzügyi technológiára épülő digitális, de nem hagyományos pénzügyi szolgáltatás kifejlesztéére. Ez a hazánkban eddig ismeretlen szolgáltatás a vállalkozások közötti együttműködét é az új üzleti lehetőségek kiaknázását is támogatja. Magyarországi ügyfeleink számára már az idén elérhető lesz, é úgy tervezzük, hogy hamarosan az OTP Csoport leánybankjain keresztül a közép-kelet-európai régióban is hozzáférhetővé válik.”
Az EIT Digital programjai az európai oktatási kínálat élvonalába tartoznak. A hagyományos oktatás é az online tanulás ötvözéével kialakított innovációs é vállalkozásösztönző képzéek hozzájárulnak az oktatás színvonalának növelééhez; az EIT Digital partnerintézményeinek – egyetemeknek, kutatóintézeteknek é vállalatoknak – köszönhetően változatos é könnyen hozzáférhető, magas színvonalú tananyagok kézülnek. A szervezet egyedülálló módon, a magas szintű műszaki tudás é a vállalkozói kézségek é gondolkodásmód egyedülálló ötvözéével segíti a digitális területen működő mérnököket é vállalkozókat karrierjük minden szakaszában. A mesterképzé digitális vállalkozóvá neveli a hallgatókat, a doktori program a piaci igényekre választ kereső, ipari beágyazottságú informatikus mérnököket képez. A már dolgozó szakemberek az egéz életen át tartó tanulást támogató szakmai továbbképzéi kínálatból választhatnak, mely abban segíti őket, hogy lépét tartsanak az infokommunikációs fejlődésel, é így innovatív módszerekkel tegyék sikeresebbé cégüket.