A tényekről való megegyezé fontossága

Az Egyesült Államok politikája é a média című konferenciát James G. Land, az Egyesült Államok magyar nagykövetségének sajtó- é kulturális tanácsosa nyitotta meg. A felkért huszonöt tudományos előadó öt ország nyolc egyetemét képviselte. A Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal egyetemünkön tanuló hallgatók közül összesen heten vettek rézt a konferencián szervezőként vagy előadóként. A kétnyelvű szimpóziumon réztvevő magyar, illetve nemzetközi hallgatók é oktatók legfrissebb kutatásaikról számoltak be előadásaikban. Interdiszciplináris nézőpontból, de átfogóan é mindenre kiterjedően vizsgálták a megjelölt tematikát, hasznos é tanulságos következtetéeket fogalmazva meg a réztvevők számára. Az egyes szekciókban folyó előadások é viták szakmai moderálásáért Szabó Éva Eszter, Cseh Dániel é Jungmayer Luis felelt.
A két nap során a hallgatói szekciókat három szakértői előadás tagolta. Jesse T. Richman, az Old Dominion University egyetemi docense előadásában a tényekről való megegyezé fontosságát hangsúlyozta mind a politika, mind a tömegkommunikáció területén, továbbá az ennek hiányából kialakuló polarizáció káros hatásait é lehetséges jövőjét is tárgyalta, megadva ezzel a konferencia alap kérdéköreit. Allison Clark Pingley, a University of South Carolina Upstate egyetemi docense a média aktív hatását é tevékenységének eredményét elemezte az amerikai választásokban, rézletesen é mindenre kiterjedően ismertetve az általában nehezen átlátható, komplex kapcsolatrendszert, melynek visszahatásairól gyakran megfeledkezünk politikai diskurzusainkban. Frank Tibor, az ELTE professor emeritusa a két háború közötti, propagandától é álhírektől nem mentes Magyarországon tartózkodó amerikai újságírók munkásságát vizsgálta, releváns háttér-információkkal szolgálva többek között a 100 éves Bandholtz-évfordulóhoz is.
A konferencia kerekasztal-beszélgetésel zárult, Frank Tibor professzor moderálásában. A réztvevők, Allison Clark Pingley (USCU), Jesse T. Richman (ODU), Lojkó Miklós (ELTE) é Pintér Károly (PPKE) perspektívát nyújtottak múltbéli példákból, elemezték é összevetették a mind Magyarországra, mind az Egyesült Államokra érvényes politikát é médiát érintő korrelációkat, é összefoglalták a fő tanulságokat, a tényekről való közmegegyezé fontosságát, a technológiai adaptáció időigényességét, a következő amerikai választás várható tematikáit, a politikai diskurzus polarizációjának lehetséges ellenszereit.
A rendezvényt az ELTE Bölcsézettudományi Kar, az ELTE BTK HÖK, az USA Nagykövetsége Magyarországon, a Mastercard é a Terfort-kert Alapítvány támogatta.
Az Egyesült Államok politikája é a média
Az Egyesült Államok politikája é a média
0
/
0









0
/
0