A magyar nyelv jövője

A ԻéԲ szomorú hírrel kezdődött, itt jelentették be Grétsy László, a magyar nyelvművelé nagy alakja halálhírét. Az ELTE professor emeritusáról, az Anyanyelvápolók Szövetsége tiszteletbeli elnökéről, a konferencia ötletadójáról é díszvendégéről a réztvevők egyperces néma csenddel emlékeztek meg.
⾱óéé Bóna Judit, az ELTE dékánhelyettese hangsúlyozta: az Anyanyelvápolók Szövetsége (ASZ) é az ELTE BTK között hosszú ideje töretlen é példaértékű az együttműködé. A magyar nyelv jövőjére a jelenéből következtethetünk, ennek vizsgálatával foglalkozik a két intézmény, amelyek együttműködéét üzenetében Juhász Judit, az ASZ elnöke is gyümölcsözőnek nevezte .
A programban hét előadás szerepelt, amelyek rézben a magyar nyelv jelenéről é múltjáról szóltak, rézben pedig a jelenleg folyó kutatásokat é a jövőbe mutató fejlesztéeket mutatták be. Az előadók között szerepelt Gósy Mária, Tolcsvai Nagy Gábor, Vladár Zsuzsa, Bóna Judit, Tátrai Szilárd, Veszelszki Ágnes, Domonkosi Ágnes é Ludányi Zsófia, akik előadásaikban a spontán beszédtől kezdve az ember-gép közötti kommunikációig számos területet érintettek.
A konferenciát Farkas Tamás, az ELTE BTK intézetigazgató egyetemi docense zárta, kiemelve, hogy a magyar nyelv jövője a múltjában kezdődött, fő erőforrása pedig a változatosságában rejlik.
ǰá:
Borítókép é : ELTE Online