„A fenntarthatóság globális kihívásai” mesterképzés

Mit érdemes tudni a mesterképzésről?
A megnyitotta a rendkívüli felvételi jelentkezési időszakot a 2022 szeptemberétől kezdődő „A fenntarthatóság globális kihívásai” nevű mesterképzésre. Az egyedülálló nemzetközi képzés transzdiszciplináris, kihívásalapú és rugalmas oktatási programmal rendelkezik, amely beépített mobilitási lehetőségeket és befogadó környezetet kínál a hallgatók számára. Az akkreditált diplomát közösen adja ki az öt partnerintézmény: a , a , az , az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a .
A nemzetközi mesterképzés egy 18 hónapos, nappali munkarendű program innovatív pedagógiai megközelítésekkel, amely integrálja a különböző háttérrel és eltérő tudományágakhoz való kapcsolódással rendelkező oktatókat és hallgatókat. A CHARM-EU mesterképzés egy teljes mértékben interkulturális élményt kínál: a hallgatók az 5 partneregyetem egyikén vesznek részt az oktatásban, valamint a képzés során online és élőben is kapcsolódhatnak a többi egyetemhez. A mobilitás a program szerves részét képzi, így a mesterképzés többféle lehetőséget kínál hallgatói számára: fázisok közti és fázison belüli mobilitást, valamint virtuális cserelehetőségeket is.
Kik jelentkezhetnek?
A mesterképzésre várják bármely tudományterületen végzett, legalább alapszakos diplomával rendelkező hallgatók jelentkezését, akik felsőfokú tudásra kívánnak szert tenni a fenntarthatóság területén azáltal, hogy olyan valós és globális kihívásokkal foglalkoznak, amelyek kapcsolódnak a fenntartható fejlődési célokhoz és az európai Green Dealhez. A képzés elvégzésével a hallgatók fejlesztik kihíváselemzési készségeiket és növelik a komplex problémák megoldásához szükséges képességeiket.
Az érdeklődők tájékozódhatnak és nyújthatják be jelentkezésüket.
CHARM-EU ösztöndíj kisebbségi hátterű hallgatók és ukrán állampolgárok részére
A CHARM-EU továbbá pályázatot hirdet kisebbségi hátterű hallgatók és ukrán állampolgárok részére a tandíjat és egy 16 000 eurós megélhetési támogatást fedező ösztöndíj elnyerésére. A pályázóknak valamely elismert etnikai kisebbségi csoporthoz tartozó uniós állampolgároknak, vagy lakóhelyüket elhagyni kényszerült ukrán állampolgároknak kell lenniük, akik jogosultak az értelmében uniós tandíjra. (A pályázati anyagokban jelezni kell, ha valaki erre az ösztöndíjra pályázik.)
A képzési díjakkal és támogatásokkal kapcsolatos további információk találhatók, ha pedig többet szeretne megtudni arról, hogy mit kínál pontosan a „A fenntarthatóság globális kihívásai” mesterképzés, kattintson .